אנחנו רגילות לראות את יעל גולדמן עם איפור מלא וסטיילינג מוקפד, מככבת בשלל קמפיינים בתחום הביוטי ובאופן כללי חיה את חייה בסגנון שמרגיש קרוב אך גם קצת רחוק מהשגרה היומיומיות שלנו.

בסשן הצילומים הזה זכינו לקבל אותה יפיפיה כפי שהיא: ללא איפור, ללא עיצוב שיער, ללא פוטושופ אלא פשוט היא, יעל. אשה, רעיה, אמא.

 

כבר קיבלנו הצצה לשילוב הזה שבין החיים הזוהרים לבין חיי היומיום באמצעות האינסטגרם שלה וכעת אנו זוכות להכיר אותה מנקודת מבט אינטימית אפילו יותר.

יעל גולדמן, אורי פפר ושתי בנותיהן המתוקות – עמנואל ותהילה הגיעו לסשן צילומי משפחה אינטימי ואוהב אצלנו בסטודיו, באווירה זורמת נינוחה, אוהבת ומרגשת כמו שאנחנו יודעות ואוהבות לעשות.

בתור אימהות בעצמנו, התמונות הללו מעניקות לנו השראה. לראות כמה כוח יש באימהות, כמה אור יש באהבה של הורים לילדיהם, כמה קבלה עצמית יש ביכולת לעמוד ככה, חפים ממניירות אל מול המצלמה צוחקים, משתטים, מתחבקים ומתנשקים באופן הכי טבעי, ללא שום פילטר או הכוונה.

פעמים רבות כשאנחנו מסתכלות על תמונות שלנו עם הבנות קשה לנו לקבל את איך שאנחנו נראות, הרי ילדים קטנים לא מאפשרים לדאוג לזוויות צילום ״נכונות״. קשה להיות בקונטרול מלא על איך שנראים כשנמצאים איתם. הם דורשים תשומת לב מיידית וממש לא אכפת להם איך אנחנו נראים ואיך המצלמה תתפוס אותנו. אחר כך כשאנחנו רואות את התמונות, הנטייה הראשונית היא לא לאהוב את עצמנו ואפילו להיבהל מאיך שאנחנו נראות בתפקיד האמא.

בדיוק בגלל זה התמונות של משפחת גולדמן – פפר כל כך מרגשות אותנו. להסתכל מהצד ולראות שזה בסדר להצטלם בתפקיד החדש שלנו. שזה יפה ופוטוגני ורגיש ופשוט מושלם – כמו שזה. כמו שאנחנו. אלה לא ההעמדות המושלמות או האיפור נטול הפגמים שמשפיעים על איכות התמונות, כי אם הרגעים שהן לוכדות. וכאשר המצלמה נמצאת בידיים מיומנות ולב מלא רגש  הקסם פשוט מתחולל מעצמו.

מבעד לניואנסים הקטנים שבצילומים: החלפות המבטים, הצחוק של הילדות הקטנות, האצבע המושטת בסקרנות לכל מיני פריטים חדשים שמגרים את הדימיון – אנו מזהות גם אותנו, את הילדים שלנו, את המשפחה שלנו ומבינות שבסופו של דבר כל אם היא אם, זו שרוצה ליהנות מזמן איכות עם ילדיה, זו שרוצה ליהנות מהם יחד עם פרטנר אוהב, זו שנוצרת את הרגעים הקטנים הללו באמצעות התמונות מתוך הידיעה שבקרוב הם יחלפו ולא ישובו עוד.

כשזה מגיע להורות, כל ההבדלים לפתע מיטשטשים, שהרי כל הורה פוגש באותם קשיים, חוויות, הנאות ושמחות – ללא תלות בדיי ג’וב שלו, ללא קשר לכמות העוקבים שלו באינסטגרם. כך בדיוק גם יעל – וכך בדיוק גם אנחנו וכך בדיוק התאהבנו בצילומים של המשפחה הנפלאה הזו.